

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 0.01 % |
| Case Code (Imperial) | 0603 |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Resistance | 100 Ω |
| Power Rating | 63 mW |
| Composition(Kit Type) | Thin Film |
| Temperature Coefficient | 2 ppm/°C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Non-Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
Stock: 211
Distributors
pcbx
Unit Price$3.45477
Ext.Price$3.45477
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.45477 | $3.45477 |
| 10 | $2.82896 | $28.28960 |
| 25 | $2.69766 | $67.44150 |
| 50 | $2.57248 | $128.62400 |
| 100 | $2.44681 | $244.68100 |
| 300 | $2.13987 | $641.96100 |
| 500 | $1.87144 | $935.72000 |
| 1000 | $1.81501 | $1815.01000 |
